A.S.A. ES Únanov B - Sokol Štítary B 2:5 (1:1)

A.S.A. ES Únanov B - Sokol Štítary B        2:5  (1:1)

Střelci : Veselý Zdeněk - 2

Bauer Zdeněk - 1

Fiala Oskar - 1

Podsklan Štěpán - 1

K dalšímu zápasu jsme zajížděli na hřiště Únanova. Jelikož na tom Únanov nebyl zrovna bodově nejlíp a Štítarské "Béčko" bylo první, očekávali jsme, že si vezmou na pomoc hráče z áčka. Tento předpoklad se však nepotvrdil, a dokonce útoku nasadili snad nejstarší dvojici z celé soutěže. Od začátku jsme zápas kontrolovali a nepouštěli soupeře k naší bráně. Při náznaku jakékoliv šance pak vždy bezvadně zapracovala naše obrana, která si pak z napadajících útočníků dělala vysloveně srandu, když jim krásnou kombinací pletla hlavu. Domácí útočníci poté začali víc dohrávat souboje, ale také simulovat při sebemenším kontaktu s našimi obránci. Zvláště pak Tomáš Bauer (Salát) jim však nezůstal nic dlužen :-) , takže nakonec domácí útočník dostal žlutou kartu a radši si přešel na druhou stranu útoku. Oba naši "beci" (Škopek a Salát) se také snažili podporovat útočnou fázi a vysílali naše útočníky do brejků, které však také neměly moc velký efekt. Až se ujala akce z pravé strany, po které se dostal balon na střed hřiště odkud putoval z kopačky Romana Bučka (Bukana) za hostující obranu, kde si krásně naběhl Zdeněk Bauer (Šťoura) a uklidil míč k pravé tyči domácího golmana. Dále jsme kontrolovali hru a těsně před koncem poločasu měl obrovskou šanci Štěpán Podsklan (Milda), který šel sám na golmana. Bohužel jeho pokus dokázal golman zpomalit natolik, že domácí obránce stihl vykopnout balón z brakové čáry. (Domácí fanoušci poté přiznali, že balon byl min. 20 cm za čarou.) Z následného protiútoku po chybě na středu hřiště a následném špatně provedeném ofsajdsystému, domácí srovnali na poločasových 1:1. To už nebyl na hřišti Jarda Roupec, který si ve 40-té minutě natáhl stehenní sval a nahradil ho Karel Cihlář. Do druhého poločasu jsme vstoupili opět aktivně a po druhém faulu v blízkosti šestnáctky skóroval z přímého kopu Oskar Fiala (Osky). Dále jsme se tlačili do šestnáctky soupeře a po pěkné akci Zdeňka Veselého (Kozla), který zatáhl balón po levé straně, skóroval Štěpán Podsklan. Ten si naběhl na Kozlovu zpětnou přihrávkou a z šestnáctky krásnou přízemní střelou k tyči zvýšil na 1:3 . To už v útoku domácích hrál nový hráč (nejspíše z áčka), který svojí rychlostí a technikou dělal naší obraně problémy. To se projevilo hned po naší vstřelené brance, kdy takřka z protiútoku snížil na 2:3 krásnou střelou z rohu šestnáctky. Poté nás domácí zatlačili a z série rohů a standardních situací si vypracovali několik zajímavých šancí, i když na úkor otevření obrany, když se jeden ze stoperů posunul na hrot. Vše jsme však včas uhasili a z odkopů jsme si vypracovávali brejkové situace které však útočníci nedokázali proměnit. Ujala se až akce, kterou rozjel Karel Cihlář, když na pravé straně po několika soubojích s domácím obráncem vybojoval míč a na rohu malého vápna naznačil střelu a poté přihrál volnému Kozlíkovi, pro kterého nebyl problém uklidit míč do prázdné branky. Poté jsme si vypracovali ještě několik šancí, ale proměnit jsme dokázali jen jedinou, když na konečných 2:5 upravil opět Zdeněk Veselý. Za zmínku stojí určitě i domácí kotel podpořený bubnem, který hnal hlavně za stavu 2:3 domácí za vyrovnáním. Naštěstí jim však nebyl nic platný.