Výsledky zápasů a komentáře - 4.kolo žáci

Mikulovice – Štítary 4:0 (1:0)

Mikulovice – Štítary   4:0 (1:0)
 Protože jsem nebyl přítomen na tomto zápase, přidám pouze několik málo vět. Žáci jeli na půdu vedoucího družstva žáku a museli se obejít bez Tomáše Saláta, který jel hrát ve stejný čas za dorost do Pavlic. Po poločase naši prohrávali 1-0 a moc šancí si nevytvořili, v druhém poločase se...

Výsledky zápasů a komentáře - 3.kolo žáci

Štítary – Mramotice 0:4 (0:1)

Ve třetím kole okresní soutěže Žáků jsme přivítali na našem hřišti soupeře z Mramotic. Již na začátku bylo jasné, že nepůjde z naší strany o jednoduchý zápas, protože v sestavě chybělo několik opor a především gólman Tomáš Salát, který nemohl pro nemoc nastoupit spolu s Ondrou Špačkem. Tím pádem musel trenér udělat několik změn na postech a z útoku dát do brány Jirku Brabce a tak byl útok oslaben nejen o něj, ale také o Ondru Špačka a dá se říci, že také o mladšího Bazalu, který z nejasných důvodů nechtěl nastoupit. První poločas byla hra ve středu hřiště celkem vyrovnaná, ale hráli jsme zcela bez útoku, který se vůbec nedokázal prosadit a nijak nepomohl jak záloze tak obraně. Za zmínku stojí pouze pár pěkných kombinací přes levou stranu, kam si zabíhal ze záložní řady Petr Cejpek, ale nedokázal vystřelit levou nohou a když se snažil posunout balón na silnější pravou nohu obránci jej dokázali zablokovat. Soupeř byl v útoku mnohem nebezpečnější a tak i přes výborně hrajícího Michala Bazalu vstřelil první gól, který stanovil výsledek poločasu.Po přestávce však došlo u našich hráčů ke zlomu a zcela nepochopitelně začal každý hrát sám na sebe, přestali kombinovat a to mělo za následek, že soupeř přidal další tři branky a kluci poslední minuty odehráli zcela odevzdaně. V druhé půli sice měli pár náhodných akcí ze kterých mohli alespoň zmírnit porážku, ale gól se jim vstřelit nepodařilo.

Je potřeba, aby se kluci dali dohromady a začali přistupovat ke hře kolektivně a to zejména Ti, kteří z neznámého důvodu nehráli a nechali tak ostatní bez pomoci. Jestli to takto půjde dál, budou muset na lavičku náhradníků chodit hráči z přípravky, ale Ti však bohužel vždy mají raní zápasy v nohou a jsou unavení, ale i přesto budou muset být připraveni žákům na oplátku pomoci.

Výsledky zápasů a komentáře

Micmanice – Štítary 1:3 (1:0)

Střelci :  Salát - 2

Golomb M. -1

Také naši žáci zajížděli v druhém kole na půdu Micmanic stejně jako oddíl mužů A. Zde je čekal silný soupeř, který měl zvláště výškovou převahu a my jsme se museli obejít bez zraněného Ondry Špačka. Ale i tak jsme od začátku byli lepší na balónu, ale soupeř hrozil z nebezpečných brejků, které s vypětím všech sil hasili Doležal s Bazalem. Byli to ale domácí, kteří otevřeli skóre, kdy po rychlém protiútoku dávali branku na 1-0. To bylo ale do poločasu vše a na našich hráčích zvláště v útoku bylo vidět, že jim chybí důraz k zakončení akcí (většina kluků přišla tento rok z přípravky). Po přestávce se však mistrným a trochu riskantním tahem předvedl trenér Hochman, který vyměnil gólmana Tomáše Saláta za hráče z pole Radka Šimky, poslal jej do útoku. To spolu s posílením útoku o střídajícího Dominika Š. přineslo oživení a Salát se blýskl dvěma brankami a tu třetí přinesl znovu po nakrátko rozehraném rohu dobře hrající Golomb M.

Žáci předvedli pohledný výkon a dali tak našemu A-mužstvu motivaci také k jejich vítězství.

Micmanice – Štítary   1-3

Štítary – Pavlice   3:2

Střelci : Brabec - 1

Cejpek - 1

Špaček - 1

Také naši žáci zahájili svoji soutěž a hned úspěšně, když na domácím hřišti zvítězili nad Pavlicemi 3-2. V tomto malém derby naši hošani ukázali obrovskou vůli po vítězství , které bylo zcela zasloužené i možná proto, že Pavlice ač měli v sestavě Částka ( hrával s naším Karbanem ještě do minulého kola za 1 SC Znojmo ) a kluka asi o dvacet centimetrů vyššího něž všichni ostatní hráči na hřišti měli v sestavě několik kluků z přípravky. Zápas se vyvíjel od začátku v náš prospěch a kluci v zadních řadách nepouštěli hosty do žádných nebezpečných akcí a když už náhodou doletěl balón až k Salátovi (gólman) ten vše s chováním profíka posbíral. Zato náš útok byl velice nebezpečný zejména pak dravost a rychlost Ondry Špačka, který dokonale zastoupil svého bratra, který letos jako nejlepší hráč žáků odešel do dorostu. První branka tak padla po rohu, který velice chytře rozehráli na krátko Šimka s Golombem a posledně jmenovaný nastřelil balón na bránu, kde jej hlavou dopravil do brány Brabec. Po další akci a znovu hlavou dopravil do sítě balón Cejpek, ale pak začal úřadovat rozhodčí, který odpískal faul a nařídil penaltu za zákrok na hráče, který ani nespadl a dokonce dál pokračoval ve hře. Touto vyprošenou penaltou hosté snížili na 2-1. Po rozehrání se dostal balón opět ke Špačkovi, který samostatnou akcí dal gól n 3-1. a zase začal čarovat rozhodčí a nařídil po zákroku před pokutovým územím další nesmyslnou penaltu a bylo to 3-2. Více už toho ale sudí nestihl a tak jsme zápas zaslouženě vyhráli, neboť jsme po celo dobu měli územní převahu. Bohužel jsme ale ještě nevěděli, že to nejlepší si nechá rozhodčí na zápas mužů a přesto že byl na zápase přítomen delegát odpíská také proti našim mužům dvě sporné penalty, které rozhodli zápas.

Lze tak říci že žáci zahráli výborně, ale radost ze hry byla vyrušena zklamáním z rozhodčího a to nejen po zápase mužů.