Havraníky – Štítary A - 4:1 (3:1) Karban

13.11.2014 20:37

Havraníky – Štítary A - 4:1 (3:1) Karban

Na poslední zápas podzimu a zároveň předehrávku prvního jarního kola jsme zajížděli na hřiště do Havraníku. Kdo si myslel, že jsme se ponaučili z minulého utkání v Křepicích tak ten se šeredně plet (a to jsem byl i já). Utkání začalo vzájemným oťukáváním a do 10 minuty se nic zajímavého nestalo. Pak přišla naše vyložená šance, kdy se po přihrávce Roupce hnal na bránu osamocený Kyca, ale místo zakončení lobem (brankář trochu nesmyslně vyběhl) hledal přihrávkou Karbana ke kterému však slabá přihrávka nedoputovala a obrana ji stačila odkopnout. Okamžitě po této šanci přišla pětiminutovka domácích, kteří nejprve z přímého kopu po teči našeho hráče ve zdi dali první gól, další hned za minutu přidali další po střele z uctivé vzdálenosti a třetí po dalších třech minutách po nakrátko zahraném rohovém kopu a následným nedůrazným odkopem našeho obránce, který přenechal balón na penaltě domácímu útočníkovi a ten věděl jak s ním naložit. Tak tedy šok během 10-15 minuty znamenal vedení domácích 3-0 a myslím, že se musela červenat celá obrana včetně gološe. Po tomto šoku jsme se stačili otřepat až v závěru a po akci Karbana, který utekl obránci a následnou kličkou obešel golmana, který jej však zastavil nedovoleně a následný pokutový kop sám faulovaný proměnil (zde udělal hlavní sudí první svoji chybu v zápase, že nevyloučil domácího golmana, za zmaření jasné brankové přiležitosti). Po přestávce se obraz hry zlepšil a my skoro nepustili soupeře na vlastní polovinu, ale zase z neuvěřitelného počtu šancí nedokážeme chladnokrevně zakončovat i když domácím hodněkrát pomohlo štěstí (které ale jak se říká přeje připraveným). V závěru zápasu kdy náš obránce místo odkopu balónu tento chtěl nastřelit do domácího útočníka což se nepovedlo a nechtěně mu přihrál do šance, kterou hráč proměnil. Za zmínku druhé půle (zmiňovat gólovky nemá cenu je jich za zápas tolik, že si je už ani nepamatuji, to neproměňování už mi pomalu splývá s hrou, bylo by načase to konečně zlomit) stojí pouze nesmyslné vyloučení Golomba po druhé žluté, kterou vykouzlil sudí ani nevíme jak a tak jenom přidal perličku k výkonu na hranici čtvrté třídy kam i utkání svou kvalitou spadalo.

Před začátkem jarních bojů musíme potrénovat na souhře našich hráčů a zaměřit se na dvě základní věci. Organizaci bránění a proměňování jasných gólových situací. Nic méně mohu na závěr konstatovat, že jsem během všech našich zápasů neviděl oddíl, který by nás jasně přehrál a tak je na čem stavět a to hlavně vzhledem k našemu mladému kádru. Škoda jenom, že se nám sestava postupně rozpadala (musíme se zamyslet proč, mimo zranění Molíka) a tak ji musíme znovu stabilizovat. Tak a teď rychle regenerovat a odpočívat a v zimě zřejmě v nějakém turnaji na viděnou.