13.05.2015 15:45

Hrádek – Štítary A

4:1 (1:0)

Karban

Původně jsem si myslel, že ani komentář psát nebudu, ale už jsem vychladl a tak snad bude moje hodnocení zápasu neovlivněno výkonem rozhodčího, kterého zmiňuji naposledy. Naše sestava nebyla opět optimální a to pro velkou spoustu zranění a omluvenek. Do branky se musel postavit Tomáš Bauer a byl to jeho nejlepší výkon, přestože tomu výsledek nemusí odpovídat a další posty obsadili dorostenci, nebo hráči, kteří odehráli dopolední zápas B-mužstva (Ruda Zikmund). Soupeř začal tlakem a měl několik tutovek, které však zneškodnil Tomáš a s jednou mu pomohla spojnice. První branku jsme obdrželi po naší chybě a laciné ztrátě balonu ve středu hřiště a rychlý kontr domácí zakončili brankou. My jsme zahrozili z několika málo útoků a také domácím pomohla od gólu horní tyč po střele Karbana. To bylo do poločasu vše, nutno říci, že jsme se příliš nepředvedli a spíše se snažili udržet si co nejmenší odstup do druhé půle a šetřit síly. O přestávce jsme se domluvili , že pokud udržíme tento stav co nejdéle, tak na posledních málo minut vysuneme Karla Kocha více dopředu a pokusíme se vyrovnat. Bohužel v 70 minutě přišel rozhodující okamžik zápasu, kdy jsme dostali druhý gól po neuvěřitelném ofsajdu. Nezbývalo než vrhnout všechno do útoku. V 80 minutě se nám podařilo sólovou :( akcí Karbana  vstřelit kontaktní gól. Dále jsme se snažili o vyrovnání, ale soupeř využil naší otevřené obrany a v 87 a 89 minutě rozhodl zápas.

Hodnocení na závěr : Naši hru momentálně negativně ovlivňuje několik věcí, jednou je obrovský počet zraněných hráčů, co nepamatuji (Molík, Golomb, Špaček, Blumel, Kugler). Další je velký počet omluvenek z důvodu zaměstnání nebo školy (Bohm, Gološ,). Dá se říci, že pokud by jsme neměli dorost a hráče jako Ruda, který po půl roce došel a pomohl jak Bmužstvu tak Amužstvu, nemáme s kým hrát. Nic méně stále si myslím, že někteří hrají pod své možnosti (a to jak herně tak fyzicky) a je to pro mě obrovským zklamáním, že se nedokáží vyhecovat právě v důležitých zápasech, kdy mohou ukázat svoji kvalitu a raději se vymlouvají na změny v sestavě a jiné důvody proč jim to nejde, místo toho, aby začali více běhat a kombinovat s ostatními. Nezbývá, než se přestat vymlouvat na všechno kolem, ale začít od sebe a začít hrát pro tým, což samozřejmě nepůjde bez tréninku a to i individuálního. To je to co fanoušek vidí a ocení a to jich na nás chodí opravdu hodně (v Hrádku možná více jak domácích). Jestli si to nesrovnáme v hlavách o takové fanoušky přijdeme a u toho já být nechci. Samozřejmě to platí taky pro nás co fotbal vedeme. Diváci určitě nechtějí vidět mě nebo trenéra, jak se hádáme s rozhodčím, ale hráče jak hrají a dělají Štítarům dobré fotbalové jméno a tím na ně mohou být hrdí a chlubit se, že to je jejich mužstvo. Věřím, že až dojdu v neděli na hřiště budeme všichni opět plni optimismu a budeme se těšit fotbalem a hráči nás budou předvedenou hrou bavit.

PS: nejlepší hráč utkání TOMÁŠ BAUER