06.04.2015 19:54

Jevišovice B - Štítary A

1:1 (0:1)

Karban

V druhém zápase jara jsme se utkali opět s adeptem na postup a to týmem Jevišovic B na jejich hřišti, tolik neoblíbené umělé trávě. Mužstvo Jevišovic se tradičně pohybuje na předních příčkách a jak je známo domácí zápasy notně posiluje o hráče A-mužstva, hrajících nejvyšší krajskou soutěž a ani nedělní zápas nebyl výjimkou. Vzhledem ke všem výše uvedeným bodům se tedy dal očekávat náročný, ale kvalitní zápas. Naše sestava se tentokrát musela obejít bez hráčů Jirky Molíka, Petra Bohma a Patrika Budaie, kteří byli omluveni, ale přesto jsme měli dostatek kvalitních hráčů a to jak v poli tak na střídačce. Znovu se opakuji, ale myslím, že znovu rozhodovala vyrovnanost sil jak v poli tak na lavičce a pokud bude jako minule na lavičce 5 kvalitních náhradníků, jsme schopni udržet vysoké tempo hry po celý zápas. Začátek zápasu začal, jak se dalo očekávat velice svižně. Domácí se snažili držet míč na svých kopačkách a hrozit především po krajích, kde měli rychlé a vysoké útočníky. Náš golman však byl pozorný a s tím co nedokázali řešit obránci si poradil on. Naše hra byla opět založena na kvalitní obraně a při získání míče jsme se snažili o kombinaci a následném uvolnění našich útočníků. Bylo vidět velké množství osobních soubojů ve kterých jsme byli možná o maličko silnější než soupeř. Jako první vyzkoušel pozornost golmana Ondra Špaček, který si parádně naběhl na hranici velkého vápna a tvrdou střelou z první se snažil zakončit k tyči. Bohužel jeho střelu tečoval domácí obránce přímo do náruči gomanovi, který ji na dvakrát chytil. Domácí se snažili také o střelbu nemířili však přesně. Po 30 minutách hry vybojoval míč Kyca a přihrál přesně na Karbana, který ve vápně naznačil střelu pravou nohou, ale po té co mu oba stopeři skočili pod nohy si míč posunul na levou a zakončil přesně ke vzdálenější tyči a bylo to 1:0 pro nás. Soupeř reagoval dvojím střídáním, které mělo přinést posílení a oživení jejich hry. Je pravdou, že se naše obrana dirigovaná Karlem měla co ohánět, ale nutno dodat, že záloha je v tom nenechala a na každém bylo vidět odhodlání neinkasovat. Poslední akci prvního poločasu jsme však měli my, když si na střílený centr naběhl ,Ondra a hlavou se snažil zakončit do brány. Bohužel však rozhodčí neviděl jak byl faulován a tak se neujala ani hlavička ani penalta. Sudí, který pískal toto utkání byl nejslabší článek zápasu a i když dal za zákroky na naše útočníky žlutou kartu Holíkovi, tento měl být do poločasu vyloučen. Co neviděl rozhodčí viděl trenér domácích a do druhého poločasu jej již nepostavil. Do kabin jsme tedy šli s tenkým vedením 1:0. O přestávce jsme si řekli, že budeme nadále vycházet ze zabezpečené obrany, neboť jsme tušili, že na nás domácí postaví vše co bude možné. Druhý poločas začal tlakem domácích a nám se 15 minut nepodařilo ohrozit domácího golmana, ale vzhledem k tomu, že všichni hráči poctivě bránili, domácí si nevytvořili vyloženou šanci a to co měli na bránu nešlo a když šlo poradil si s tím Lukáš.V 60 minutě poslali domácí na hřiště poslední várku hráčů A-mužstva. V té době se také nám podařilo několik brejků a hlavně škoda samostatného průniku Karbana, který se snažil tváří v tvář vyběhnutému golmanu jej přelobovat, ale míč špatně trefil golmanovi přímo do ruky. V 80 minutě již naše obrana kapitulovala, když právě hráč A-mužstva Jevišovic Kráčman zakončil rychlou akci střelou k tyči. Naštěstí to byla jediná věc, která se mu v tomto zápase povedla a my si mohli zaslouženě odvézt z horké půdy Jevišovic bod a tak znovu zamíchat s postupovými ambicemi mužstvu, které si brousí zuby na první místo podobně jako Suchohrdly. Je nutné dodat, že Jevišovice hráli aktivně a my poctivě bránili a hlavně v první půlce byli nebezpečnější a tak si po delší době odvážíme z tohoto areálu nějaký ten bod.