Štítary A – Hrádek - 2 : 2 (2:2)

01.10.2014 20:21

Štítary A – Hatě - 2 : 2 (2:2)

Karban, Karban

Domácí neporazitelnost pokračuje také po tomto víkendu, kdy jsme na našem hřišti přivítali po dlouhé době tým z Hrádku. Kdo se na tento zápas opozdil a přišel jen o minutu později, připravil  se o polovinu gólového přídělu. Zápas začal velice svižně a nám se podařilo v 15 sekundě zápasu vést 1:0. Akce začala na levé straně, kdy Cejpek přihrával po lajně na nabíhajícího Karbana, který si poradil s dvěma hráči a přesnou střelo z hranice šestnáctky zakončil nádherně do šibenice. Gološ vůbec nestihl reagovat. Soupeř se však nenechal zaskočit a hned vyrovnal, když se po vhazování v šestnáctce dostal k balónu hostující útočník a z úhlu s přispěním Škopkové teče uklidil balón na bližší tyč za záda Lukáše (asi po minutě co rozehrál). Soupeř se dále snažil o kombinaci, která však často ztroskotala na kopačkách našich obránců. My jsme tentokrát nebyli tolik silní ve středu zálohy, ale o to víc jsme byli nebezpeční v útoku. Škoda jenom, že šance Karbana či Kyci neskončili dalším gólem. Tito dva hráči se musí naučit spolu více kombinovat, tak jim držme palce, ať si časem více vyhoví. Asi v polovině první půlky se rozhodčí rozhodl písknout faul na hranici šestnáctky, a následný trestný komp uklidil hostující hráč zkušeně po zemi k delší tyči a my prohrávali 1:2. Stále jsme ale, byli nebezpečnější než soupeř a po jednom takovém tlaku v šestnáctce pískl rozhodčí penaltu pro hraní rukou. Nutno říci, že stejně sporně jako předchozí kop proti nám. Penaltu velice zkušeně proměnil znovu Karban. To bylo do poločasu vše. Po půlce se hrál otevřený fotbal a obě mužstva se snažili strhnout vedení na svoji stranu a hlavně domácí měli k vedení blíže, když se z bezprostřední blízkosti netrefil dobře do prázdné brány Golomb po parádním centru Kyci . Další šanci měl Karban po samostatném průniku a uvolnění z penalty přestřelil a následnou akci Kyci, kdy tvrdou střelou překonal gološe, ale balón se odrazil od břevna zpět do země a nikdo z nabíhajících hráčů ji nedokázal uklidit do prázdné brány. Zápas tedy skončil remízou 2:2, ale diváci museli odcházet spokojení, neboť se hrál zápas plný parádních momentů. Kdyby mi tento výsledek někdo nabídl před zápasem byl bych spokojený, ale po průběhu si myslím, že jsme měli vyhrát. Toto je ale ta nejlepší pozvánka na další zápasy a vzhledem k tomu, jak jdou výkony postupně nahoru troufnu si říci, že ještě špici soutěže potrápíme. Jinak výbor spolu s hráči přemýšlí o změně termínu hrací doby A-mužstva na sobotu odpoledne, abychom mohli využít více hráčů, kteří musí v neděli odjíždět do škol, jako třeba Bohm a jiní, u kterého je škoda, že poslední dva zápasy nehrál.