Štítary A – Hatě A 1:3 (1:2)

04.05.2015 19:43

Štítary A – Hatě A

1:3 (1:2)

V neděli odpoledne přijel do Štítar toho času první tým tabulky družstvo Hatí a tak jsme se všichni těšili na těžký zápas, ve kterém jsme si po bodovém zisku  s ostatními mužstvy špičky trochu věřili. Avšak soupeř, kterému se u nás tradičně nedaří bodovat, ukázal svoji kvalitu a tuto černou šňůru prolomil. Nutno dodat, že zcela zaslouženě. Od začátku zápasu bylo vidět kdo chce v tomto zápase bodovat naplno. Soupeř napadal v mnoha hráčích a byl neustále v pohybu, my jsme sice nehýřili takovým pohybem a důrazem jaký nás zdobil v Petříně, nic méně jsme soupeře drželi na uzdě. To se změnilo v 30 minutě, když chybnou rozehrávku Böhma vystihl středový záložník, bleskově přihrál na volného útočníka, který si poradil z obráncem, který při otočce uklouzl a spadl a tak se Jílek ocitl tváří v tvář golmanovi. Tuto situaci vyřešil velice zkušeně k tyči a my prohrávali 1:0. Do poločasu se již nic důležitého nestalo. Oba celky poctivě bránili a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Hatě. O poločase jsme si řekli co je špatně a na čem musíme zapracovat. Hned na začátku druhého poločasu se nám podařilo zápas vyrovnat, když hostující obránce pod tlakem v těžké situaci před golmanem zahrál rukou a my proměnili přísný pokutový kop Karbanem. Bohužel to byla jediná střela, kterou v druhém poločase naši útočníci byli schopni vyprodukovat, pokud pominu centr Böhma, který se změnil ve střelu, kterou gološ pěkným zákrokem vytáhl na roh.. Soupeř nenechal jediný balón zadarmo a útočné duo si s tím nedokázalo poradit. Soupeř naopak při zisku balónu útočil ve více lidech a záloha se měla co ohánět. Ke všemu se ještě zranil Robin Kyca a my museli nuceně střídat. Soupeři se podařilo po chvíli zakombinovat středem a připravit si další gólovku, která sice do té doby byla druhá, ale soupeř ji opět zakončil na 100 % a my prohrávali 2:1. Od té chvíle jsme se snažili tlačit více dopředu a vysunuli jednoho z obránců. Sice jsme se dočkali většího tlaku, ale ve finále nebylo komu přihrát. Soupeř dobře zavíral prostory a naši útočníci nenašli sílu (někdo možná ani chuť) se prosadit a tak soupeř využil jeden z jeho kontrů a v přečíslení se hrnul na obranu a podařilo se mu pojistil svoje vedení na 3:1.

Celkově bych to asi shrnul tak, že jsme tentokrát nepracovali pro vítězství jako tým. Ne že by jsme byli až tak špatní, ale na takto kvalitního soupeře musíme vletět s jiným nasazením a to hlavně v útočné části hry, která byla v tomto zápase nejen pro mě obrovským zklamáním. Pokud nebude 11 lidí pracovat pro vítězství a to celý zápas, nebudeme takové zápasy vyhrávat. To důležité jsme si řekli po zápase a ještě probereme a věřím, že se ponaučíme pro příští opět těžký zápas s týmem Hrádku, který má pouze o bod méně než Hatě. Soupeře musím pochválit za výbornou disciplínu a organizaci hry a to hlavně v obrané části a za téměř 100 % koncovku, neboť až na jednu výjimku, když se ocitli v zakončení tak se nemýlili a byl z toho gól.