Štítary A – Mramotice - 2 : 0 (1:0)

08.09.2014 19:20

Štítary A – Mramotice - 2 : 0 (1:0)

Karban, Kyca

Další domácí zápas našeho A-mužstva přinesl malé derby, když k nám přijelo mužstvo Mramotic. Počasí přálo fotbalu a vše nasvědčovalo tomu, že by si všichni mohli užít pěkný fotbal, který zatím obě mužstva předvádí. Avšak už po utkání žáků, bylo jasné, že tomu asi tak úplně nebude. Za účasti delegáta byl na tento zápas nominován nový rozhodčí, který snad pískal poprvé muže (jinak si to nedovedu vysvětlit) a spousta jeho sporných verdiktů (podotýkám na obě strany) měla za následek po červené kartě na obou stranách a totální chaos naštěstí ponejvíce ve druhém poločase.

A teď již k zápasu. Sestava hostů stejně jako ta naše vykazovala patřičně omlazené kádry v bráně s vynikajícími golmany Havlíkem a Ferkovičem. Byli jsme to však my, kdo udával v prvním poločase tempo hry a myslím, že jsme soupeře zaskočili sílou naší záložní řady. Hned od začátku se na Havlíka valil jeden útok za druhým a vyložené šance volali po gólu. Proti byl ovšem jako obvykle výborně chytající Havlík a likvidoval jak střelu Molíka k tyči tak úniky Bohma a Karbana. Soupeř zapojil více hráču do bránění a spoléhal pouze na rychlé brejky, které jsme však zvládali likvidovat ještě před šestnáctkou. Po řadě dalších šanci kdy nebyl pro ofsajd uznán ani parádní gól Kyci po akci s Karbanem nebo průnik Roupce a následné zakončení Golomba si vzal na vlastní polovině balón Karban a po neuvěřitelném sólu napříč celým hřištěm tváří v tvář Havlíkovi precizně zakončil k tyči a vedli jsme 1:0. K této akci bych chtěl říci, že se Karbousovi snažíme stále připomínat, aby co nejvíce zásoboval útočníky gólovými přihrávkami, ale to co předvedl za sólo v tomto zápase, jsem u mužů v této soutěži už dlouho neviděl, klobouk dolů !! Do konce poločasu však ještě zbývalo 10 minut a to se ještě děli věci. Nejprve po ojedinělé, ale nádherné střele hostů se míč odrazil od horní tyče za záda golmana ke štěstí před brankovou čáru a následně do náruče Lukáše a z protiútoku po učebnicové kombinaci po ose Roupec, Molík, Karban posledně jmenovaný špatně zpracoval  balón, který se mu od nohy odrazil do autu, jinak by byl znovu sám před Havlíkem. Do druhého poločasu jsme nastupovali s tím, že musíme hlavně dobře bránit, protože jsme museli pro různá zranění vystřídat celou záložní řadu, to znamená, že do desáté minuty druhého poločasu postupně odstoupili pro různá zranění Roupec, Karban, Bohm. Ale ještě před tím prověřil krásnou střelou pozornost golmana Karban, avšak Havlík si věděl rady. Golman hostů však následně udělal jedinou chybu v utkání kdy se na něj řítil v samostatném úniku Molík a ten jej před pokutovým územím fauloval a tím zmařil jasný gól a od té doby kdy sudí místo červené vytáhl pouze žlutou kartu bylo jasné, že začne na hřišti totální chaos. Molík se musel nechat ošetřit a po návratu na hřiště dostal po běžném zákroku druhou žlutou kartu (nutno říci, že už ta první byla nesmyslná) a místo abychom to byli my, kdo má výhodu více hráčů v poli, bylo to právě naopak a Molík byl nesprávně vyloučen. Po té se hosté nadechli k náporu a my vrhli všechny síly do obrany. Tady je nutno pochválit všechny střídající hráče, kteří si vedli v bránění velice dobře a hosty i s přispěním bezchybného Karla na stoperu do vážnější situace už nepustili, ale naopak s jedním hrotovým útočníkem jsme využívali každé možnosti k rychlému protiútoku a jeden takový skončil uklidňujícím gólem, který si na své konto zcela zaslouženě připsal Kyca, který neúnavně ohrožoval svou rychlostí a po dlouhém nákopu utekl svému strážci a zakončil trochu se štěstím (Havlík si na míč sáhl) gólovou akci. A tak i když měli hosté ve druhé půli více ze hry jsme slavili vítězství.

Na závěr bych chtěl vyzdvihnout přístup celého mužstva, které hrálo konečně týmově a taky hostujícího golmana a kapitána Havlíka, který potvrdil to co si o něm myslíme, že je to nejen skvělý golman a hráč, který pro svoje mužstvo dýchá a nedá nikomu nic zadarmo, ale taky velice inteligentní borec se smyslem pro fér hru, což několikrát při zápase prokázal.