13.06.2015 12:17

Štítary A – Šatov B

2:1 (2:1)

Karban, Molík

Po sérii nevydařených utkání jsme potřebovali doma konečně naplno bodovat a zajistit si dopředu účast v dalším ročníku třetí třídy. Na naši půdu zajížděl celek rezervy Šatova . Do karet nám hrál také fakt, že ve stejném čase hraje A-tým Šatova v Blížkovicích také o důležité body. My udělali několik změn v sestavě a tou nejdůležitější bylo posunutí Martina Krůtka na stopera, kde odehrál celý zápas a počínal si opravdu výtečně. Šatov ale nepřijel dát nám body zadarmo a nehrál vůbec špatně. Hned od začátku byl aktivní s několika velice rychlými a kvalitními útočníky a záložníky. To mu také vyneslo úspěch v podobě první branky zápasu, která nás zaskočila. Trvalo několik minut, než jsme se vzpamatovali a nebýt vynikajících zákroků golmana a neustálého dirigování Martina, asi by nezůstalo pouze u jedné branky. Po 20 minutách jsme se oklepali, posílili útok a hned to přineslo ovoce, kdy se pěkným průnikem a precizním zakončením do prázdné brány po kličce gološovi blýskl Pepa, kterému se v minulém zápase až tolik nedařilo. Hned v zápětí jsme přidali druhou branku, kdy Franta vybojoval balón a předložil jej do gólovky Jirkovi, který tentokrát přemýšlel a místo tvrdé rány (což je u něj skoro pravidlo) volil zakončení placírkou k tyči a bylo to 2:1. Po přestávce se spíše bojovalo než hrálo a šancí bylo jako šafránu. Hosté byli ještě v závěru oslabeni o vyloučeného hráče a tak se nám podařilo vybojovat důležité body, bohužel za cenu zranění Krůtka a Kocha.

Tímto vítězstvím se nám podařilo uklidnit nervózní konec soutěže a vzhledem k zápasům mužstev pod námi také zachránit účast ve třetí třídě také pro příští rok.

PS: nejlepší hráč utkání tentokrát celé mužstvo