Štítary A – Slup A - 0 : 4 (0 : 3)

20.05.2015 20:06

Štítary A – Slup A

0 : 4 (0 : 3)

Špatně se bude psát hodnocení k zápasu, který vůbec neodpovídal herním kvalitám třetí třídy, tedy co se týká mužstva Štítar. Jako obvykle tomu nebylo jinak ani v tomto zápase a k marodům se přidal po zápase v Hrádku Pepa Karban, který v Hrádku utrpěl zranění ruky a nemohl tedy nastoupit proti Slupu. K němu se přidal ještě Karel Koch a golman a tak bylo o starosti postaráno. První půli jsme trestuhodně zaspali, když jsme si nechali dát hned v úvodu dvě laciné branky. Naše hra postrádal nápad a hráči se nedokázali prosadit v souboji jeden na jednoho. Prakticky nám dělali problémy základní věci jako zpracovat balón či přesně nahrát a úroveň hry odpovídala spíše čtvrté třídě. Soupeř si vypracoval první příležitost po střele, kterou gološ vyrazil a následnou dorážku již uklidil hostující útočník do branky. Nutno dodat, že asi zkušenější gološ by střelu nevyrážel, ale chytal, nic-méně je trestuhodné nechat na holičkách nezkušeného golmana velezkušenou obranou (hrají zde obránci již několik let a v tomto zápase byli na ručník), protože míč mohl do brány dopravit kdokoliv ze tří hráčů hostů, kteří jako jediní dobíhali a naše obrana přihlížela. Jako by to nestačilo a chvíli na to, šel hostující útočník sám na bránu, ale gološ tentokrát dobře vyběhl a následnou střelu na hranici šestnáctky výborně chytil. Aby toho nebylo málo, chvíli po tomto šoku přišel další, když hostující hráč zcela volný vystřelil na bránu a trefil tyč, a odražený balon dopravil do sítě opět zcela volný hráč, který jako jediný dobíhal tuto střelu. Po tomto gólu jsme se začali tlačit do útoku také my, ale nic se tentokrát nedařilo, střelám na branku chyběla patřičná razance či kvalitní umístění a když už jsme se kombinačně dostali do možného uvolnění a Robin mohl jít sám na bránu míč se mu zapletl mezi nohy a přišel o výhodu a následně i o balón. Stejně tak dopadl Franta po průniku Böhma, kdy jeho přihrávku před prázdnou bránu netrefil. Po této snaze přišla třetí rána, když z přímého kopu vstřelil hostující hráč třetí branku pod břevno a bylo vymalováno. Branka padá na vrub gološovi, který si na ni sice šáhl, ale neměl sílu na její vyražení. Jako dorostenec má ještě šanci na sobě zapracovat a to zejména právě na zpevnění a posílení rukou, jinak nebude schopný tyto střely pochytat. Bohužel golmani u nás fotbalově vyrůstají jako dříví v lese a není nikdo, kdo by jim poradil co a jak. Do kabin jsme tedy šli za stavu 0:3. Do druhé půle jsme trochu přeskládali posty a začali náporem. Soupeř jako by čekal kdy mu dáme gól. Hrál velice pasivně a vyloženě si koledoval o gól. My jsme ale opět nebyli schopni kloudného zakončení. Naše kombinace končila na šestnáctce a několik slibných přímých kopů jsme zakončovali nedůsledně. Po několika málo minutách musel odstoupit pro křeč ve stehně Martin Krůtek a po něm Robin Kyca. Hostům se podařilo v druhé půli pouze jednou ohrozit naši branku a opět byli stoprocentní, když hráč sám před gološem zakončil přesně k tyči a tak v 85 minutě už bylo rozhodnuto a rozhodčí po té ukončil naše trápení a my si šli do kabin vyříkat co a jak. Soupeř nám tedy vrátil porážku z jeho hřiště i s úroky.

Ze zápasu plného negativních věcí si doufám každý odnesl nějaké to ponaučení a po rozhovoru v kabině také nějakou tu sebereflexi. Ale jako vždy všechno špatné je pro něco dobré a když emoce opadnou, moje povaha mi velí hledat pozitiva od kterých se můžeme odrazit a tak i v tomto zápase vidím několik málo světel na konci tunelu. Věřím, že se postupně vrátí do sestavy někdo z marodů. Ve výborném světle se ukázal Martin Krůtek, který to šel zkusit a znovu byl stoprocentní a určitě by mužstvo posílil. Budeme vidět, jestli mu to vydrží.

PS: nejlepší hráč utkání Martin Krůtek