01.04.2015 20:43

Štítary A – Suchohrdly A

4:3 (2:1)

Brnaky : Špaček Ondřej, Karban 2x, Molík

V prvním jarním kole jsme přivítali na našem hřišti tým Suchohrdlý, který do tohoto zápasu vstupoval s nejlepší obranou v naší skupině, když za podzim dostal pouze 18 branek. Vzhledem k tomu, že podzimní zápas na soupeřově hřišti jsme nešťastně prohráli 3:2 (přesto, že jsme po půlce vedli 2:1) bylo možné očekávat zajímavou bitvu a to se také potvrdilo. Předpokládali jsme, že na nás soupeř netající se postupovými ambicemi od začátku vlétne, ale bylo příjemné sledovat, že jsme to byli právě my, kdo diktoval tempo hry. Bylo znát, že naše mužstvo má za sebou slušnou porci přípravných zápasů a sehranost byla znát na každém postu. Mě osobně mile potěšil Ondra Špaček, kterého jsem z dorostu uvolnil pro potřeby A-mužstva a ten tak znovu omladil naši zálohu a jako bonus přidal vedoucí gól. Začátek zápasu jsme tedy měli plně pod kontrolou. Zvláště pak naše záloha, kterou pomohl svým důrazem posílit Kyca, který ukázal, jaký je univerzál a schopný odehrát na doraz každý post na hřišti. Soupeř se snažil kombinovat, ale bez většího nebezpečí. Naši obránci a záložníci dokázali rozehrávky narušovat a odebírat balony bez faulů. Příjemné bylo zjištění, že soupeře, který disponuje rychlými krajními záložníky, dokážeme přehrát právě na křídlech, kde se svojí rychlostí uplatnili naši záložníci. Po jedné takové akci ještě Budai nastřelil levačkou tyč, ale po další podobné akci zatáhl balón po kraji rychlím kontrem Karban a předložil centr na vzdálenější tyč, kam se svou dravosti dostal Ondra a akrobatickým zákrokem dostal balón za záda golmana. Bylo vidět, že je soupeř značně otřesený a toho jsme do poločasu ještě jednou využili, když zaváhání soupeřovy obrany využil Karban po přihrávce Franty a po kličce golmanovi nekompromisně prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Zbytek poločasu jsme byli stále nebezpeční, ale bohužel další pěkné uvolnění Karbana a následnou střelu gološ chytil. Těsně před odchodem na přestávku jsme si vybrali slabou chvilku a po faulu na rohu šestnáctky následný přímý kop uklidil hostující hráč do šibenice. Do druhého poločasu jsme byli připraveni poslat čerstvé hráče, neboť jsme měli čtyři kvalitní náhradníky ( na lavičce čekali na příležitost Böhm, Molík, Cejpek, Kugler a to byl omluven Golomb, Špaček Jiří a Ferkovič) a doufejme, že tomu tak bude již pořád a to přesto, že naše béčko hrálo ve stejný čas. A dá se říci, že právě silná lavička bude rozhodovat vyrovnaná utkání, neboť soupeř také vystřídal čtyři hráče a přidal na tempu hry. To se mu vyplatilo, když se v 60 minutě prosadil hostující útočník a křižnou střelou vyrovnal na 2:2. To nás však nepoložilo a mužstvo se neustále tlačilo dopředu a i když se několik střel Jirky Molíka nevešlo mezi tři tyče, jeho perfektní přihrávka uvolnila Karbana, který sólo zakončil kličkou gološovi a střelou do prázdné brány. Po deseti minutách přidal další gól Molík, který svým důrazem přetlačil stopera a následně přehodil vyběhnutého golmana. Obrana  Suchohrdlý ještě pečetila svůj nepodařený výkon červenou kartou, kdy byl faulem nucen přerušit samostatný únik jejich kapitán. V nastaveném čase jsme si vybrali ještě jednu slabou chvilku, když si centrovaný balon uklidil do vlastní sítě náš bek. A to byl poslední gól zápasu. O prvním jarním vítězství bylo rozhodnuto a my se můžeme těšit na nedělní zápas v Jevišovicích, které jak známo domácí zápasy rezervy posiluje a tak se dá očekávat náročný zápas.

Já nejen za sebe, ale také za diváky děkuji za atraktivní fotbal a objetavý výkon od všech hráčů.