Štítary dorost – Únanov dorost

12.03.2015 14:59

4:1 (1:1) Turek, Brabec, Veselý, Šimka R.

Další přípravný zápas tentokrát proti dorostu Únanova, hrající krajskou soutěž dopadl nad očekávání dobře. Po opatrném začátku jsme se začali více tlačit před soupeřovu branku, ale bez finálního zakončení. Za to soupeř hned z první vážnější akce dokázal vstřelit gól, když se hostující útočník nemýlil a po samostatném úniku zakončil přesnou střelou k tyči. My hrozili převážně po krajích zálohy a po jednom takovém rychlém průniku prostřelil Turek hostujícího golmana na bližší tyč. Do přestávky se již nic zásadního nedělo a tak poločas skončil spravedlivou remízou 1:1. Po přestávce jsme se domluvili na několika změnách (některé byli vynucené, když nám rozhodčí nesmyslně vyloučil hráče, což jsem nesl velice nelibě a také jsem to panu Vomelovi vysvětlil). Po přestávce jsme to byli my, kdo určoval tempo hry. Hosté se nedostávali k ohrožení naší branky a nám se dařila kombinace a vycházelo také zakončení. Jako první se po přestávce dostal k zakončení Brabec, který dorazil střelu Špačka. Dále pak Veselý, kterého parádní přihrávkou našel znovu Ondra Špaček. No a poslední gól vstřelil golman Šimka z penalty, která se kopala za faul na Trnky. V tomto zápase musím pochválit celé mužstvo za výkon v druhém poločase, kdy dokázali kombinací soupeře přehrávat. Hlavně pak Ondry Špačka, který se nebál soubojů jeden na jednoho a svým pohybem a důrazem dokázal být rozdílovým hráčem zápasu.