Štítary – Rakšice - 1: 6 (0:4)

01.11.2014 13:04

Cejpek

Tentokrát to udělám trochu jinak a jako komentář sem vložím to, co o zápase napsal na svých stránkách soupeř. Plně s tím souhlasím a jenom bych dodal, že první pločas si zase někteří hráči dělali co chtěli. A když jsme v druhém poločase za stavu 1:4 nedali penaltu, bylo rozhodnuto. Tak tedy níže :

Komentář: K utkání dalšího kola jsme zajížděli již v sobotu dopoledne do dalekých Štítar. Od úvodních minut jsme byli aktivnějším celkem a na vedoucí branku jsme tentokrát ani nemuseli dlouho čekat. Ve 4. minutě poslal krásnou přihrávku mezi obránci Pavel Šedrla a David Erkol si s koncovkou poradil skvěle, když míč umístil přesně k levé tyči. I nadále jsme byli aktivní, ale celá řada našich šancí končila již tradičně nepřesnou koncovkou. Domácí se postupně osmělovali, ale také oni měli problém trefit zařízení. Když už branku trefili, poradil si s tvrdou střelou Matěj Šedrla v naší brance a potvrzoval nárůst formy, což dokázal zejména ve druhé půlce. Tuto střelu sledoval už z lavičky zraněný Petr Šedrla. Na jeho místo se zatáhl Bubeník a Erkol se posunul do středu hřiště. Fiala se posunul na krajního záložníka a počínal si na tomto pro něj nezvyklém postu výtečně a dokázal se zapojovat do kombinací. Po jedné takové kombinaci jsme se dokázali dostat do další šance, první střelu domácí obránci zablokovali, míč se znovu odrazil k našim nohám, domácí opět dokázali střelu zblokovat, znovu ale míč nedokázali odkopnout a tak se do míče opřel Pavel Šedrla a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Začal tak naši silnou pětiminutovku. Ve 40 minutě to bylo již o 3 branky. Jiří Horák poslal obránci mezi nohama míč na Michala Horáka a ten stejným způsobem tedy houslemi potupil i brankáře. Za další minutu to bylo již o 4 góly. Nepříliš povedenou střelu Erkola brankář neudržel a vyrazil ji k nohám dobíhajícího Martina Štolpy, který brankáře, snažícího se napravit svou chybu pádem pod jeho nohy, lehoučkým podkopnutím míče přehodil (prý to viděl na FIFĚ). Skóre poločasu hovořilo jasně o poměru sil na hřišti. Do druhé půle vstoupili domácí mnohem aktivněji, přidali na bojovnosti, důrazu v osobních soubojích, tedy ve všem, co jim chybělo v poločase prvním. My jsme nastoupili s podvědomím, že vše půjde snadno, ale to byl omyl. Hodně se tak musela činit naše obrana, a co prošlo, likvidoval vynikající Matěj Šedrla. V 74. minutě ale už ani on nedokázal zabránit domácím v gólovém zakončení, když proměnili šanci, kdy šli na něj sami dva útočníci. Cejpek měl roli již jednoduchou a dopravil míč pohodlně do prázdné branky. Za minutu mohlo být ještě hůř. Sudí Fojtík na nás odpískal hodně přísnou penaltu. Matěj se však hodil všemi svými kily ke své levé tyči a míč vyrazil na roh. Prostě se rozhodl, že víc jak jeden gól nedostane. Po odvráceném rohu a rychlém přechodu do útoku, šel sám na brankáře na druhé straně Petr Krotký, ale nedokázal proměnit. Chuť si tak spravil v 79. minutě, když si míč dokonale nachystal v úrovni kruhu za vápnem a jeho výstavní střela vyhnala všechny pavouky z levé šibenice, možná ještě teď někam utíkají. Tento gól nám vrátil jistotu. V 80. minutě vystřídal unaveného a pokopaného M. Horáka navrátilec do sestavy a obávaný okresní kanonýr Patrik Brož. Již za dvě minuty se radoval ze své další branky, když bodýlkem ve skrumáži ve velkém vápně píchl míč k levé tyči. V úplném závěru ještě dojel šlapákem domácí hráč Sobotky, který s bolestmi odkulhal ze hřiště. Doufejme, že se všichni ze svých zranění dokážou vylízat již do svátečního úterý, kdy na domácím trávníku ukončíme podzimní část sezony dohrávaným 6. kolem.