Štítary – Miroslav 2-3

Jako poslední soutěžní fotbalový zápas na Znojemsku byl turnaj přípravek v Příměticích, kde jsme se utkali v prvním zápase s Miroslaví. Zápas se hrál od začátku ve vysokém tempu a bylo patrné, že hrají kluby ze špičky soutěže. Miroslav, která skončila na druhém místě si dlouhou dobu nedovedla poradit s naší obranou a tak jsme to byli my, kteří jsme otevřeli skóre, kdy se z přímého kopu trefil Šimka a vedli jsme 1-0. Po té jsme dlouho drželi výsledek v náš prospěch, ale soupeř dokázal dvěma s poloviny vlastními góly zápas do poločasu otočit. Po půlce jsme zase začali tlakem, který vyvrcholil naší brankou, kdy si důrazně před bránou počínal Citenberger a dorazil střelu Šimky do brány a bylo to 2-2. Závěr zápasu jsme však ve velkém vedru neudrželi fyzicky a soupeři se podařilo přidat gól na 3-2. nutno však podotknout, že střela skončila v bráně po předchozí ruce hráče Miroslavi, kterou však rozhodčí neviděl. V závěru jsme si ještě vypracovali několik slibných šancí, ale soupeř si už gól dat nenechal.

Musím ale kluky velice pochválit neboť si vedli opravdu dobře a minimálně remízu si zasloužili.

Štítary - Tasovice 3:2

Do druhého zápasu proti Tasovicím jsme již nastupovali za velice parného počasí a pouze po krátké pauze a bylo to na hráčích znát. Sice jsme měli celý zápas pod kontrolou, ale někteří hráči už tahali nohy za sebou. Zápas jsme otevřeli v páté minutě kdy po kombinaci Slabý,Turek,Šimka zakončoval posledně zmiňovaný. Druhý gól přidal po přihrávce Slabého Citenberger . Poslední gól po opravdu učebnicové akci po ose Slabý, Turek, Šimka a znovu Turek zakončoval do prázdné brány právě Turek, který se touto brankou loučil se svým úspěšným působením v přípravce, kde z věkových důvodů končí a přechází do žáků.