Štítary – Mor. Krumlov 2:2 (1:1)

Střelci : Šimka 1x

Turek 1x

V sobotu ráno jsme zajížděli na hřiště naší turnajové dvojičky Přímětic. Zde jsme sehráli utkání s Mor. Krumlovem. Zápas byl od začátku velmi kvalitní. Soupeř předváděl kombinační hru a hrál poměrně tvrdě, ale ne zákeřně. Kluci však přistupovali k soubojům odpovědně a bylo vidět, že se nechtějí nechat zastrašit. Po prvotním náporu, kdy soupeř nastřeli 2x tyč, jsme se začali prosazovat také my. Vždy po vybojování balónu jsme hrozili rychlím přechodem do útoku, který vždy zaváněl brankou, ale ani soupeř nenechal naše útočníky chvíli samotné a zejména pak Šimka byl bráněn minimálně třemi hráči. Byl to ale právě Šimka který vybojoval na obránci balón a přesnou střelou nedal gólmanovi šanci. Krumlov však nerezignoval a ještě do poločasu se mu podařilo vyrovnat. Po poločase již byla vidět na některých našich borcích únava a tak jsme trochu pozměnili seskupení a Šimka si vyměnil pozici s Turkem v obraně. Po přestávce soupeř znovu nastřeli tyč, ale gól dal až po velké hrubce našeho gólmana, který si sám hodil balón do brány. Po té však kluci neuvěřitelně zabojovali a na hranici sil předvedli nejhezčí akci zápasu, kdy po ose Šimka, Beneš, Turek se posledně jmenovaný dostal do samostatného útoku, kterým přesně zakončil a bylo to 2-2. V závěru jsme měli více šancí my a jenom škoda že poslední akce zakončená střelou Šimky neskončila gólem. Ale dá se říci, že dělba bodů je zasloužená a tak to hodnotil také soupeř.

Štítary – Višňová 2:1 (2:0)

Cejpek 1x

Do druhého zápasu kluci nastupovali hned po 10 minutové pauze a to proti silnému mužstvu Višňové, které na začátku turnaje porazilo Přímětice. Většina kluků byla po prvním zápase opravdu vyšťavená, ale hned od začátku nedala soupeři šanci. První půli jsme zcela ovládli a předváděli pěkný kombinační fotbal, kdy jednu z akcí zakončil důrazem před bránou Cejpek a vedli jsme jedna nula. Po té následoval roh, na který si naběhl Šimka a hlavou zakončoval k tyči, ale gólman jeho střelu vytáhl na roh. Těsně před koncem poločase už se ale Šimka radoval když umístil svoji střelu z dálky přesně k tyči a bylo to dva mula. Po poločase si naši vypracovali ještě několik vyložených šancí, ale žádnou už gólově nezakončili. Soupeři už se podařilo pouze na konci zápasu korigovat výsledek na 2-1